Veterinární klinika ViaVet

LÉČEBNÉ KOUPELE

    Snad každý z nás už dnes ví, že kůže je velmi důležitou částí našeho těla, na níž se odráží celkový zdravotní stav organismu.
    Víme, že nejen po vysušení sluncem je pokožka porušena a musíme jí věnovat zvýšenou pozornost. Změny kůže se dostavují také po prodělání různých nemocí, nejen kožních. Je-li kůže plná nežádoucích metabolitů, mazu nebo naopak rozpraskaná a přesušená, mohou jí pomoct různé koupele. Používají se koupele s různými bylinnými přísadami a vůněmi, používají se bahenní koupele a vše doplňují speciální kondicionery a balzámy.
    Myslíte si, že to platí jen pro lidi? Nikoliv! Dnešní medicína a následně kosmetický průmysl dospěl do stadia, kdy podobné parametry platí i pro lázeňství zvířat. Ano, to vše se pochopitelně neprovádí často a místo normálních koupelí. Mělo by se tak dít na základě doporučení veterinárního lékaře a provádět pod vedením dermatologa. Budete-li tedy potřebovat takovouto speciální péči pro svého miláčka, jsme schopni Vám ji, za použití speciálních výrobků italské výroby a s odborným dozorem, poskytnout.

Více o nových postupech a přípravcích ve veterinární dermatologii naleznete ZDE. Tento text (formát RTF) byl zpracován naší externí spolupracovnicí a specialistkou v oboru deramatologie MVDr. Rostislavou Fábikovou.

Kosmetické přípravky pro zvířata naleznete v našem sortimentu pod odkazem "O nás"