Veterinární klinika ViaVet

ODČERVENÍ

Víte jak správně odčervovat?

    Psi i jejich lidé si rádi užívají dlouhých a častých vycházek. Tím se ovšem také zvyšuje možnost intenzívnějších kontaktů s dalšími psy a také návštěvnost míst, která jsou často vyhledávána ostatními čtyřnohými tvory. Vznikají tak další možné zdroje nebezpečí roznášení parazitů. Nezapomínejte na svoji zodpovědnost a včas navštivte veterinárního lékaře, aby Vám mohl doporučit vhodný odčervovací prostředek a způsob jeho použití. V dnešní době je na trhu tak velké množství účinných přípravků, že není důvod zůstávat u jednoho a riskovat vznik rezistence. Nespoléhejte na to, že Váš miláček vypadá dobře a v trusu nic nevidíte. Parazité nežijí jen ve střevech. Pravidelným, včasným a správně provedeným odčervením ochraňujete nejen svého chráněnce, ostatní zvířata a sebe, ale hlavně také děti, jejichž cesty se s těmi zvířecími často kříží.
 Vyzýváme k zodpovědnosti nejen chovatele psů, kteří již většinou situaci pochopili, ale také chovatele koček. A pokud si někdo řekne, já kočku tabletou "neošulím", tak je tu nový přípravek, PROFENDER (k dostání i na naší klinice), který se, podobně jako ochrana proti blechám, vtírá do kůže. I tento problém výrobci léčiv vyřešili za Vás.

 Nedostatečné odčervení ohrožuje životní prostředí nás všech !

 Výskyt vnitřních parazitů je u psů i koček velmi častý. Nejohroženější skupinou jsou zvířata, která se shromažďují na malém prostoru, např. v městských parcích nebo na cvičištích. Cílem odčervování je především likvidace přítomných parazitů a zabránění jejich přemnožení. Je dobré si uvědomit, že žádný odčervovací program nemůže organismus ochránit před reinvazí. Odčervení není vakcinace!!! Proto se doporučuje odčervovat pravidelně. Mláďata je vhodné odčervit nejméně 4 - 6x po 14 deních intervalech. Starší jedinci se odčervují dle potřeby, vyplývající z častosti styku s jinými zvířaty, nejméně však 2x ročně.